Fulfilled Home

interior design & home staging

Fulfilled Home

interior design & home staging

Közös gyerekszoba

Nem kell mindig a rózsaszín vagy a kék színű árnyalatokba ragadnunk, ha közös gyerekszobát alakítunk ki fiú-lány testvéreknek! Hadd osszunk meg veletek néhány tippet, hogyan varázsolhatunk egy praktikus és kreatív közös játszóteret, amit a kicsik imádni fognak, és még évekig szolgálja őket!
gyerekek közös szoba

Színek fontossága

Nehéz eltalálni a gyerekszobában azt a harmóniát, ami a szűlői szemnek sem sok, viszont kellően színes és kreatív teret nyújt egy kisgyerek számára is. Sokan hajlamosak vagyunk bézs és más semleges színekben gondolkodni a gyerekszoba kialakításánál is, hiszen azok időtállóbbak és könnyebben illeszthetők bármilyen stílushoz. Azonban, ha gyerekszoba kialakításáról van szó, érdemes elgondolkodni azon, hogy túl semleges megközelítés mennyire felel meg a kicsik élénk és kreatív szellemiségének.

Gyermekkor az öröm, a nevetés és a játék időszaka! Színes környezetben a játék is élvezetesebb!

Legyen koncepciónk

Mielőtt nekiállunk kék és rózsaszín színű bútorokat, kiegészítőket halmozni, tervezzünk egy kicsit!! Ha közös szobába kerülnek a különböző korú és nemű gyerekek, akkor feltételnül előtérbe kell helyezni a praktikus térkialakítást! Ezt követően pedig törekedni kell egy harmonikus színvilág kialakításához, amelyet mindkét gyerek a magáénak érez!

Színek és minták

Ne ragadjunk le a “fiús és lányos” színeknél! Válasszunk semlegesebb alapszíneket, fehéret, szürkét vagy akár a zöld árnyalait, amiket kiegészíthetünk geometrikus alakzatú tapétákkal, vagy természetközeli mintákkal is, amik a gyerekszobában is megállják a helyüket. Viszont figyelj rá, hogy ne akard kisgyermeked szobáját is olyan letisztulttá varázsolni, mint a bézs nappalidat! A gyerekek is érezzék, hogy a szobájuk az ő szabad terük!

Optimalizáljuk a térkihasználást! Rendezzük be a szobát praktikus, többfunkciós bútorokkal, akár egyedi méretben is. Kisebb szobának pedig elengedhetetlen tartozéka az emeletes ágy.Rengeteg lehetőség rejlik bennük, akár beépített tárolókkal, vagy íróasztallal kombinálva. Ezzel nem csak helyet spórolunk, de hosszú távon is kényelmes és egyedi megoldást teremtünk. Nem utolsósorban melyik gyerek nem vágyik emeletes ágyra?

Személyre szabott területek, és rugalmas kialakítás

Adjunk mindkét gyereknek egy-egy kis személyes zugot! Lehessen egy kis olvasósarkuk vagy rajzsarok, ahol kifejezhetik egyedi érdeklődésüket és képességeiket. Iskoláskorban pedig fontos, hogy mindkét gyereknek saját tanulósarkot alakítsunk ki íróasztallal. Itt a falakon is megjelenhet az egyéni stílusuk, érdeklődésük! Akár saját alkotásokkal is díszíthetnek! Gondolkodjunk hosszú távban! Nem javasoljuk a túlságosan tematikus gyerekszobát! Biztos mindenkinek van egy olyan ismerőse, akinél az előre tökéletesen berendezett babaszoba évekig csak díszként funkcionált, mert az újszülött jobban preferálta a szülői ágyat! 🙂 A bútorok és dekorációk legyenek olyanok, amelyek könnyen adaptálhatók a gyerekek növekedéséhez és változó ízléséhez. Így nem kell minden évben teljes átalakítást tervezni!

A fenti szempontokat figyelembe véve kell kialakítani a gyerekszoba többes funkcióit úgy, hogy praktikus, esztétikus, és gyerekszemmel is hívogató legyen!! Ha szűkösebb hely áll ehhez rendelkezésre, vagy csak közös szoba jöhet szóba, akkor pedig még fontosabb, hogy maximális helykihasználással tervezzük meg úgy a szobát, hogy az hosszú évekig tudja szolgálni növekvő lakóját.

Két kisgyermek édesanyjaként tudom milyen fontos egy jól eltalált gyerekszoba, ahova szívesen megy játszani, aludni, és tanulni is a gyerek, könnyű rendet tartani is benne, és évekig kényelmet biztosít nekik!

Ha más helyiségek praktikus, funkcionális berendezésére is kíváncsi vagy olvasd el az alábbi bejegyzéseinket!

Vagy olvasd el Instagram bejegyzésünket:

Megosztás

További bejegyzések

Scroll to Top